header
Putování

Vícedenní putování na koních je pro lidi, kteří upřednostňují pobyt v přírodě před pohodlím a vymoženostmi. Uspokojí dobrodružnou povahu zkušenějších i začátečníků. Jednotlivá putování se liší délkou a náročností.


Pojďte s námi strávit nezapomenutelné chvíle v koňském sedle putováním překrásnou valašskou krajinou.

Putování na koních je určeno pro menší skupinky jezdců.

V nepřetržitém kontaktu s koněm a okolní přírodou strávíme denně minimálně 4-6 hodin v sedle a budeme se kochat a relaxovat, prožívat a zažívat různá dobrodružství, která nám samotná cesta nadělí.  Cestou se zastavíme v horské chatě nebo restauraci na oběd, případně pro něco malého na zub do obchodu, pokud nějaký potkáme. Zavazadla si povezeme s sebou v sedlových brašnách, pokud pojedeme kratší putování, pokud však pojedeme na více dní, zavazadla (spacáky, náhradní oblečení, potřeby pro koně) nám na místo noclehu přepraví doprovodné vozidlo. Noc pak strávíme opět v blízkosti koní pod širákem, ve stanu, eventuálně na ranči, v zemědělské usedlosti, stodole apod.

Co s sebou: Pohodlné oblečení pro jízdu na koni + rezervní oblečení pro případ nepřízně počasí, nepromokavá bunda nebo pláštěnka, pevné boty s neprofilovanou podrážkou, spacák, karimatka, bezpečnostní přilba (možnost půjčit ve stáji), popřípadě termosku. Věci se vozí většinou v sedlových brašnách.Nocleh bývá zpravidla pod širákem, za deště pod střechou.

Pro skupiny  lze domluvit individuální termín i program. Před vlastním putováním doporučujeme navštívit nás a seznámit se s námi i s koňmi.


Vaši průvodci na koňovandrech