header
Jak to u nás vypadá

Máte v plánu k nám přijet na vyjížďku, víkendové putování s koňmi, brigadu či delší akci? Jdete zrovna kolem a rádi byste se zastavili, složili u nás hlavu a unavené nohy, svezli se na koni a pokračovali dále ve svém toulání valašskou krajinou? Nemáte představu o tom, jak to u nás vypadá? Tak tady je pár důležitých informací.

Jurta - je kruhový stan kočovných mongolských pastevců. Jurta je zateplená, vybavená kamny na nichž se dá uvařit voda na čaj i polévku, či něco malého k snědku. V jurtě se pohodlně vyspí 5 osob.

Teepee - indiánské stany vybavené liningem (pro lepší tepelný komfort a lepší tah ohně), nízkýma roštovýma postelema a ohništěm uprostřed. Kapacita 6 osob na jedno teepee.

Zastřešená veranda u našeho srubu  - celoročně k dispozici, vybavena plynovým sporákem a skromným kuchyňským náčiním. Tekoucí pitná voda k dispozici přes léto, potraviny je třeba dovézt svoje. Naproti kuchyně je ohniště na společné táborákování, opekání špekáčků a dalších dobrot, přípravu složitějších pokrmů, i pouhé posezení atd.

Latríny - klasické, není třeba dodávat více, kupodivu nesplachují :-)

Umývárna -vybavena lázeňskými kamny(sprchování teplou vodou).

Co s sebou pro přebývání u nás? Vlastní spacák, karimatku, čelovku, oblečení odpovídající možnosti přítomnosti koní a další divé zvěře, bláta, deště, lesa, luk a rosy po ránu i z večera, vlastní potraviny (není -li předem domluveno jinak), hygienické potřeby, toaletní papír atd.

Dřevo na pálení je obvykle nachystáno, anebo dodáme alespoň nástroje na jeho připravení.


alt