header
Novinky z Hucul Clubu
Pravdy a mýty o Hucul clubu

V poslední době se množí dotazy a různé dohady na téma zrušení Hucul clubu.
Dovolte nám zde říci jaká je skutečnost.

K dnešnímu dni máme 14 koní a hospodaříme na 12 hektarech pastvin. Z toho 8,7 hektarů  máme v pronájmu od Zemědělského družstva Francova Lhota a ke dni 31.12.2013 nám smlouva končí.
V tomto prostoru se koně pohybují celoročně mimo doby práce pod sedlem. Výhodou je příjezdová cesta pro dovoz sena na krmení v zimě a potok protékající údolím. Na pastvině jsme vybudovali přístřešek chránící koně před nepřízní počasí a pevnou bezpečnou ohradu. Toto tiché, klidné údolí nám bude chybět.
Proto hledáme intenzivně nové pastviny pro koně.
Ve Francově Lhotě má většinu půdy ve vlastnictví, nebo v nájmu zemědělské družstvo a není vůbec jednoduché získat pozemky vhodné k našemu účelu.
Je možné, že z těchto důvodů přestane existovat Hucul club Francova Lhota, nikoliv však Hucul club jako společenství koní a lidí co je mají rádi.
Pokud toto čte někdo kdo má, nebo znáte někoho s nevyužitými pozemky vhodnými k našim účelům, prosíme dejte nám vědět.
Za každou informaci budeme rádi. 
Moravsko-slovenské putování

Už při poslední cestě přes Arménii jsem objevil novou dimenzi cestování ... na koňském hřbetě. A tento zážitek jsem měl možnost si opět připomenout o slunečném víkendu s partou blízkých lidiček. Koňovandr ve zvlněných Javorníkách na pomezí státní hranice se opravdu vydařil. Dva dny na koňském hřbetě a několik kotrmelců po louce k všeobecnému veselí si vybrali svou daň na těle, ale modřiny vyblednou podstatně dříve než síla zážitku. Díky Angee a Čendo za přípravu akce, Alčo a Bobe za Vaší koňáckou trpělivost s námi a Všem ostatním za prima atmosféru.

Na rozhledně Čubův kopec ...


Jukyna se zaječími úmysly ...


Pulčínské skály ...


Pulčínské skály ...


No a takhle to přetáhneš přes uši a je to ...


Chlapec a komoň ...


Stavba base campu na Benadínu dala hochům zabrat ...